• Pirmasis nepriklausomos Ukrainos astronautas Leonidas Kadeniukas (1951-2018)

   Pirmasis nepriklausomos Ukrainos astronautas Leonidas Kadeniukas (1951-2018)

   „Mano svajonė gimė 1961 metų balandžio 12 dieną, kai žmogus pirmą kartą išskrido į kosmosą. Tada man buvo 10 metų. [... ] Jei šią svajonę galėjo įgyvendinti berniukas iš Bukovynos kaimo, tai ją gali įgyvendinti bet kas“, – savo „kosminės kelionės“ pradžią prisiminė pirmasis nepriklausomos Ukrainos astronautas Leonidas Kadeniukas.
   Leonidas Kadeniukas 1995-aisiais buvo paskirtas į Ukrainos nacionalinės kosmoso agentūros astronautų grupę, o 1997 metais dalyvavo misijoje STS-87 ir kartu su tarptautine komanda pakilo į kosmosą Jungtinių Amerikos Valstijų erdvėlaiviu „Columbia“. Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) per 15 dienų trukusią misiją vykdė biologinius eksperimentus su augalais. Tai, ką pamatė, patyrė, pajuto, L. Kadeniukas sudėjo į 2009 metais išleistą knygą „Misija – Kosmosas“, kurioje prisipažino: kol neparašė knygos, neapleido nebaigtos kosmoso misijos jausmas.
   Lakūnas-bandytojas, astronautas Leonidas Kadeniukas Lietuvoje ir Lietuvos etnokosmologijos muziejuje lankėsi 2016 metų pabaigoje. Susitikimuose jis pasakojo, kad iš kosmoso mūsų Žemė tokia graži, jog „norisi tikėti – gyvenimas čia turi būti labai harmoningas ir gražus. O kas kaltas, kad taip nėra? Patys žmonės, sukeliantys karus ir teršiantys atmosferą.“
   Virtualioje parodoje – fotografijos, kurias Leonidas Kadeniukas paliko Lietuvos etnokosmologijos muziejui.
   Parengė Irma Balčiūnienė ir Jolanta Slavinskienė, Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 4
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.